O NÁS

Nikola Janoviak

Lektorka Yoga Pacov.
Vždy usměvavá a půvabná lektorka power jógy. Je ráda kreativní a upoutá vás dynymickou lekcí, s příležitostí nahlédnout do svého nitra.

Yoga Teacher 200RYT - powerjóga, hathajóga. Kurz akreditovaný MŠMT ČR a Yoga Alliance

Jóga pro těhotné, FISAF.

Jin jóga, Yoga 4 everybody

www.janoviakyoga.cz

Pavla Moravcová

Zakladatelka Yoga Pacov.
Energická lektorka jógy. Specializuje se na power a hatha jógu. Aktuálně se vzdělává ve směru hormonální jógy a jógy po porodu.

Instruktor jógy specializace powejóga a hathajóga - Power Yoga Akademie

Jóga pro zdravá záda, fasciální jóga – Power Yoga Akademie

Jóga po porodu – Power Yoga Akademie

Škola jógy „NEXT LEVEL", Indický styl jógy - Vinyasa jóga v rytmu dechu

Kateřina Divišová

Majitelka a zakladatelka Yoga Pacov.
Fyzioterapeutka a lektorka jógy. Specializuje se na power jógu a propojení jógy s fyzioterapií. Momentálně maminka na rodičovské dovolené.

Instruktor jógy specializace powejóga - Power Yoga Akademie Praha

Yoga v REHABILITACI - Hlavice

Yoga office - Therapie Messe Leipzig

Faszial YOGA - Therapie Messe Stuttgart

Physioyoga - Leukerbad Clinic, Schweiz

Václava Kačerová

Externí lektorka Yoga Pacov.
Muzikoterapeut a lektor jógy. Svou lektorskou činnost momentálně zaměřuje na dětskou jógu s prvky muzikoterapie. Kromě jógy určené pro děti různých věkových skupin má nejraději pomalejší styly cvičení, jako je hathajóga a jin jóga.

Instruktor jógy 150 hodin se zaměřením powerjóga, hathajóga – PowerYoga Akademie

Jóga pro těhotné – PowerYoga Akademie

Jóga pro děti – PowerYoga Akademie

Marie Zmeškalová

Externí lektorka Yoga Pacov.
Fyzioterapeutka a lektorka skupinových lekcí se zaměřením na vertebrogenní a míšní problémy páteře.Nikola JanoviakUž jako malá jsem byla vedena k tomu, že ve zdravém těle žije zdravý duch. Takže jsem absolvovala všechny míčové, skupinové a pohybové aktivity co byly snad nabízeny. Ale jak člověk dospívá a vyvíjí se, i já měla potřebu něco změnit, zastavit se a zaměřit se především na sebe. Začalo to nevinně v podobě docházení na skupinové lekce power jógy a ve volném čase cvičení doma na podložce, dle svého pocitu.

Ale postupně jsem přicházela na to, že mi tato kombinace nestačí. Už delší dobu jsem si pohrávala s myšlenkou se posunout dál, ale stále nenastával ten správný moment vykročit vpřed. Občas se nám naskytne šance, kterou člověk úplně neočekává. A já dostala tu možnost předávat mojí vášeň pro jógu nejen mě, ale i ostatním. Než jsem se stačila rozkoukat, přihláška do Power Yoga Akademie na kurz Yoga Teacher 200RYT byla podána a já věděla, že je to ta nejlepší volba co jsem pro sebe mohla udělat.

Mám ráda především kreativní dynamické lekce, s příležitostí nahlédnout do svého nitra, kdy něco potřebného získám a naopak něco nepotřebného zahodím.

Pavla MoravcováK józe jsem se dostala náhodou, nebo snad i osudem, nikdy dřív by mě nenapadlo, že mě jóga doslova pohltí a láska na "první ásanu" už mi zůstala.

Mé začátky byly u videí, potřebovala jsem zpevnit tělo, protáhnout se a něco pro sebe udělat. A tady mi došlo, že jenom vidět a napodobovat mi nestačí, chtěla jsem vědět víc. Začala jsem kurzem Hatha jógy, kde jsem měla ohromné štěstí na bezva lektorku a už to jelo. Návštěva jiných lekcí, jiného zaměření až mi na stole ležela přihláška do Power jóga akademie Václava Krejčíka. Na školu lektora jsem navázala dalšími kurzy a rovnou i další školou :-)

Ze vzpomínek: Když jsem si „postavila“ svoji první střechu byla jsem ztuhlá, nedýchala jsem..., až postupem času, jsem začala tuto ásanu milovat, začala jsem vnímat sebe a své tělo. Návrat k začátkům a kořenům je ale právě to, co mě na józe přitahuje. Z počátku pro mne byla jóga fyzické cvičení, které se ale postupem času nenápadně proměnilo v mnohem hlubší vnímání těla, dechu, sebe sama. Jóga je pro mě životním stylem, láskou na celý život. Její ohromnou výhodou je to, že ji máte stále při sobě, ať už jenom ve formě dechu, či v krátkém protažení. Díky józe se dokážu ocitnout v momentu tady a teď. A i kdybych jen zlomek těchto pocitů předala na lekcích svým klientům, budu šťastná.

Osvědčení - instruktor jógy

Cerfifikát - jóga pro zdravá záda

Kateřina DivišováK prvnímu cvičení jógy jsem se náhodou dostala v rámci studia magisterského oboru Fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci. Tenkrát jsem jógu brala jako vyloženě vyhraněný směr, ale šla jsem si v rámci přednášek sama vyzkoušet, co to vlastně obnáší. Cvičení se mi hned zalíbilo, zvláště proto, že jsem při provádění pozic viděla propojení do oboru fyzioterapie a rehabilitace.

Po absolvování studia jsem pracovala v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde jsem se rozhodla udělat si specializovaný kurz a vyžít jógu ve své práci. Následovalo vedení lekcí pro zaměstnance ústavu - což mne hodně obohatilo.

Má jógová cesta pokračovala v zahraničí, kde jsem s jógou na rok přestala - myslím s vedením lekcí :). Po naučení jazyků, získání jistoty a lepší pracovní pozice jsem se opět odhodlala vést jógové lekce pro kolegy z rehabilitační kliniky a pro velký úspěch se povedlo jógovou terapii zařadit i do rehabilitačního režimu pacientů a klientů kliniky. Jóga se stala jak pro mě, tak i pro mé pacienty součástí dne, mentálním odpočinkem, ale i nabuzením a úlevou od stresu a bolesti. Zvláště hodně mi pomohla během těhotenství - zvládat pracovní tempo a všechny ty změny co se na vás hrnou. Má jógová cesta pokračuje dál, jen se obloukem vrátila ze Švýcarska domů do Pacova, kde bych ráda předala to co dala jóga mně i vám. SPOKOJENOST!

Osvědčení o rekvalifikaci - instruktor jógy

Václava KačerováMé jógové začátky jsou spojeny zejména s online videi skvělé české jogínky Zuzky Klingrové. Obecně se však dá říct, že jóga si ke mně našla cestu hlavně během mých zahraničních pobytů. První veřejnou lekci jsem absolvovala díky velké náhodě těsně před odletem z Nového Zélandu, kde jsem žila patnáct měsíců. Ještě větší souhra okolností byl měsíc strávený na Lomboku v Indonésii. Díky neomezené permanentce na krásném místě AshtariYoga jsem měla možnost vyzkoušet různé styly cvičení. Pomalu, ale jistě jsem objevovala benefity, které cvičení skrývá. Zastavení se, bytí v přítomnosti, vědomý nádech a výdech… Pravidelná praxe přinášela své ovoce a z fyzického cvičení se postupně stávalo především cvičení mentální.

Cvičení jógy, a především jóga samotná, mě s menšími či většími přestávkami provází již několik let. Přelomový pro mě byl roční pobyt v Kanadě. Nejenže mi jóga pomohla od bolesti zad způsobené náročnou prací, ale zároveň jsem byla jako muzikoterapeut součástí lekcí jin jógy, při nichž došlo k propojení jógové praxe a relaxační hudby. Tato zkušenost pro mě byla inspirativní a motivující k tomu, abych se jógou zabývala hlouběji. Ihned po návratu do Čech jsem začala navštěvovat kurz instruktora jógy v PowerYoga Akademii.

Je skvělé, že Yoga Pacov má tolik příznivců a těší mě být součástí.

Marie ZmeškalováSe cvičením pro pacienty s vertebrogenními (páteřními) potížemi jsem se poprvé setkala v rámci studia na lékařské fakultě v oboru Léčebná rehabilitace a fyzioterapie. Po jeho ukončení (v roce 2008) jsem získávala praxi v různých lázeňských zařízeních, poté při dlouholeté praxi v rehabilitačním ústavu v Kladrubech nebo na mnohých odborných kurzech. V Kladrubech jsem zaměstnaná do dnes, jen si v současné době užívám krásy rodičovské dovolené. Ač se v praxi člověk potká s mnoha diagnózami, mojí specializací byli vždy pacienti s vertebrogenními nebo spinálními (míšními) problémy, což spolu úzce souvisí. Je pravdou, že „běžným vertebropatem“je asi každý z nás a společnost i zdravotní systém jsou jimi přeplněny. Prevence (pohyb, eliminace přetěžování páteře a velkých kloubů aj.) je bohužel stále podceňována. Přesto je stále více osob, kterým záleží na zdravém pohybovém stylu svého života a úkolem nás, fyzioterapeutů, je být s radostí u toho😊